Carpathia Office House

Klasyka warszawskiego modernizmu w nowej odsłonie na Powiślu

Warszawskie Powiśle przeżywa w ostatniej dekadzie swój drugi renesans – przypomnę ten pierwszy, z okresu dwudziestolecia międzywojennego, kiedy uboga dzielnica robotników i flisaków o nędznej zabudowie zaczęła przeistaczać się w pełnowartościową część śródmieścia z eleganckimi, modernistycznymi kamienicami dla inteligencji.

 

Po wybudowaniu nowego gmachu BUW przy ul. Dobrej w 1999 r., na Powiślu zadziałał „efekt Bilbao” w skali warszawskiej – zaczęły tu powstawać apartamentowce i biurowce, budynki naukowe i kulturalne, modne kawiarnie, kluby i restauracje. Do tej pierwszej grupy należy zaliczyć biurowiec Carpathia Office House, który oddano do użytku w tym roku w szczególnej części tej dzielnicy – na historycznych Dynasach.

 

Budynek ma oryginalną jak na współczesny budynek architekturę, która nawiązuje zarówno do przed- jak i powojennego warszawskiego modernizmu. Chciałbym się rozpisać o nim bardziej, ale wtedy nie mógłbym już Was odesłać do mojego artykułu, który pojawił się w serwisie „Architektury-murator”. Dlatego po więcej zapraszam tutaj: Ukłon w stronę modernizmu. Budynek biurowy Carpathia

 


Dodaj komentarz